FOTO Mladi crikvenički šahisti Tomljanović i Sundać pobjednici vodnjanskih turnira

Na posljednjem od osam turnira potpun trijumf Crikveničana: prvo mjesto u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji te drugo i treće u pojedinačnoj

Crikvenica – Nakon osam odigranih šahovskih kadetskih turnira u Vodnjanu ukupni pobjednik za 2019. godinu je mladi crikvenički šahist Ivano Tomljanović, a viceprvak je Crikveničanin Ivano Sundać. Posljednji i odlučujući turnir za 2019. godinu, koji se zbog zauzetosti termina odigrao u siječnju 2020. godine, osvojio je u ekipnoj konkurenciji Šahovski klub Crikvenica. Četvorici šahista koji uskoro idu na školsko državno prvenstvo u šahu, Sundaću, Tomljanoviću, Vidu Krešiću i Jakovu Barnjaku pridružio se i mladi igrač Matej Barnjak. Šahiste je vodila prof. Julijana Plenča.

Sundać, Tomljanović i Krešić zaigrali su na A turniru do 16 godina, a braća Barnjak na B turniru. Sundać je nakon dodatne partije protiv Andrije Čubrića osvojio prvo mjesto na A turniru, a Tomljanović zauzima treće mjesto. Na B turniru Jakov Barnjak osvojio je drugo mjesto, a brat Matej čokoladu za naj igrača do osam godina.

Uz istarske klubove, na turnirima su tijekom godine nastupali kadeti Crikvenice, Kraljevice, Rječine, Rijeke, Zagreba, Slavonskog Broda…