Thalassotherapia je primjer medicinske ustanove koja uspješno spaja stoljetnu tradiciju zdravstvene djelatnosti i modernu medicinu, istaknuo je predsjednik Upravnoga vijeća Thalassotherapije Kružić pri obilasku bolnice
CRIKVENICA U tijeku je veliki investicijski ciklus u Thalassotherapiji Crikvenica, kojim ova specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Primorsko-goranske županije podiže kvalitetu usluge te jača svoju tržišnu poziciju. Najveća je promjena rekonstrukcija smještajnih kapaciteta objekta Smiljka, u što se ulaže oko 6,1 milijuna eura, od čega je 5 milijuna eura odobreno iz sredstava EU. Partner u provedbi projekta nazvanoga Ulaganje u modernizaciju smještajnih kapaciteta Thalassotherapije Crikvenica u cilju razvoja lječilišnog i wellness turizma je Primorsko-goranska županija. U smještajnome objektu Istra se od veljače izvode radovi na potpunoj adaptaciji 7 soba namijenjenih za medicinsku rehabilitaciju pacijenata, a sveukupna vrijednost investicije je 170 tisuća eura (uključen PDV), od čega Županija ulaže 150 tisuća eura. Nedavno je krenula i modernizacija inhalatorija vrijedna 190 tisuća eura (uključen PDV), koja uključuje demontažu dijela postojećih uređaja te nabavu i ugradnju novih, suvremenih inhalacijskih uređaja. Primorsko-goranska županija sa 150 tisuća eura sufinancira nabavu medicinskih uređaja za inhalatorij, koji će biti uređen do lipnja. Ulaže se i u područje izvan uskoga kruga bolnice pa je tako koncem veljače počelo uređenje plaže ispod Thalassotherapije, u što će se uložiti 174 tisuće eura (s PDV-om).
Predsjednik Upravnoga vijeća Mario Kružić obišao je bolnicu u pratnji ravnateljice Nataše Manestar, zamjenice ravnateljice dr. Božice Magašić, pomoćnice ravnatelja za kontrolu kvalitete zdravstvene zaštite Sanje Tomić, voditelja Odjela fizikalne medicine i rehabilitacije dr. Gorana Cvitkovića i voditelja Odjela tehničkih poslova Marija Zubčića. Pritom je, među ostalim, istaknuo:
– Thalassotherapia Crikvenica je primjer medicinske ustanove koja uspješno spaja vrijednu stoljetnu tradiciju zdravstvene djelatnosti i modernu medicinu. Osim toga, svojim djelovanjem znatno pridonosi i razvoju našega grada u gospodarskom, ali i društvenom smislu. Kontinuirano se radi na podizanju kvalitete, razvoju usluga zdravstvenog turizma, edukaciji djelatnika i poboljšanju uvjeta za pacijente. Trenutno se u bolnici provode projekti vrijedni više od 6,5 milijuna eura, a u njihovoj nam je provedbi iznimno važna podrška Primorsko-goranske županije, kojoj i ovim putem zahvaljujem. Ne smijemo zaboraviti da su sve ove koje se već provode i buduće investicije važne za pacijente, ali i za građane i posjetitelje grada Crikvenice. Na koncu, čestitam i zahvaljujem vodstvu te svim djelatnicima Thalassotherapije na velikom trudu i profesionalnosti, jer svojim radom i djelovanjem daju znatan doprinos u jačanju kvalitete usluga, ali i ugleda bolnice.