Nezavisna senjska lista Vratimo grad osvrnuli su se na sedmomjesečno probijanje rokova u naselju Mundarićevac
SENJ Nezavisna senjska lista Hrvoja Bezjaka i kandidat za gradonačelnika Siniša Cvjetković traže odgovore vezano uz važnu investiciju u Senju, izgradnju oborinske i sanitarne odvodnje te prelaganja vodnog ogranka u Ulici Damira Tomljanovića Gavrana i okolnih ulica u naselju Mundarićevac. Bezjak i Cvjetković ističu da se radovima ne nazire kraj. Dok Grad poziva stanovnike na strpljenje, mi zahtijevamo odgovore nadležnih. Zašto se ista cesta kopa i zatrpava po tri puta, postavljaju cijevi, vade i dovoze nove, betoniraju se šahte pa se ponovno štemaju, pita lista “Vratimo grad”.
– Zbog toga smo 17. ožujka putili zahtjev za dostavu informacija Gradu Senju, obzirom da je preko 11 milijuna naših kuna uloženo u izgradnju. Zanimalo nas je: tko je odgovoran za situaciju da su rokovi pomaknuti za (sada već) sedam mjeseci (projektant, izvođač, nadzorni ili netko treći), što je Grad Senj poduzeo da zaštiti svoje građane, i u konačnici, koji su pravni koraci poduzeti da se radovi završe i da se kazne odgovorn, pita Hrvoje Bezjak.
Priču nastavlja kandidat liste za gradonačelnika Siniša Cvjetković.
– Odgovore nije bilo lako dobiti. Osam dana nakon isteka zakonskog roka za odgovor, Grad nam na upit odgovara da on nije potpisnik ugovora, nego Vodovod i odvodnja koja je također odugovlačila s odgovorom, ali je na kraju ipak odgovorilo da su sklopljeni i aneksi ugovora, da postoje vantroškovnički radovi u vrijednosti do deset posto osnovnog ugovora te da ugovorena bankovna garancija kao instrument osiguranja urednog izvršenja ugovora nije aktivirana, ističe Cvjetković.
– Grad Senj je svakako dužan omogućiti svakom svom građanu normalan život, nije li onda žalosno da se nitko od odgovornih ne pita kako je stanovnicima ovog dijela grada? Hoće li u takvim uvjetima morati dočekati i turističku sezonu, zaključuje Cvjetković.
Nakon svega Bezjak i Cvjetković traže odgovore na pitanja:
1. Tko je, na temelju koje ovlasti i iz kojih razloga prihvatio opravdanje investitora kako radovi kasne zbog zimskih uvjeta i korone kada se i kod sklapanja ugovora na jednu godinu znalo da je zimu kao godišnje doba nemoguće zaobići, a i u koroni su vanjski radovi bili dozvoljeni uz dovoljan razmak između radnika?
2. Zbog čega investitori Grad Senj i Vodovod d.o.o. (između ostalih) nisu iskoristili sve pravne mogućnosti i instrumente koje im daje zakon i ugovor o izgradnji kako bi se prisililo izvođača da radovi budu izvršeni kvalitetno i završeni u roku?
3. Tko je odgovoran za ovu katastrofu i što je poduzeto da se kazne odgovorni?
4. Tko će građanima nadoknaditi pretrpljenu štetu?
5. Nazire li se uopće kraj ovoj katastrofi?