Udruga “Društvo za unapređenje i poljepšavanje grada Crikvenice i okolice 1898.” posvetila je pozornost najvećoj crikveničkoj hotelskoj kući
CRIKVENICA Udruga “Društvo za unapređenje i poljepšavanje grada Crikvenice i okolice 1898.” posvetila je pozornost najvećoj crikveničkoj hotelskoj kući – Jadranu. Zabrinutost za poslovanje naše lokalne hotelijerske kuće javila se krajem prošle godine, kada je predsjednik uprave, Goran Fabris, na sjednici gradskog vijeća Crikvenice podnio izvještaj o poslovanju za 2019. godinu. Tom se prilikom razvila živa diskusija o poslovanju u 2020. godini i izgledima za 2021. Najavljena je i prodaja pojedinačnih objekata koji su ocijenjeni neperspektivnima. Poslovanje Jadrana zabrinulo je i Udrugu vjerovnika bivših radnika i malih dioničara (UVBRIMD) koja se obratila većinskim vlasnicima Jadrana s prijedlogom mogućih rješenja.
Udruga “Društvo za unapređenje i poljepšavanje grada Crikvenice i okolice 1898.” daje podršku bivšim radnicima i malim dioničarima, kao i svima onima koji žele prosperitet Jadrana i Crikvenice. Ovo je tematika od izuzetne važnosti za sve nas koji volimo svoj grad i želimo da naša djeca u njemu mogu nastaviti živjeti i raditi, zaključuju u Udruzi.
Udruga vjerovnika bivših radnika i malih dioničara Jadrana d.d. Crikvenica poslala je dopis većinskim vlasnicima Jadrana, obaveznom mirovinskom fondu PBZ Croatia osiguranje (57 posto) i obaveznom mirovinskom fondu Erste (30 posto), u cilju ostvarivanja i zaštite interese malih dioničara tvrtke. Udruga predlaže da Jadran preuzme renomirani strateški partner iz hotelskog sektora. Na primjer, Valamar, Maistra, Blue Sun koji navodno pokazuju interes za ulazak u vlasništvo Jadrana. Druga solucija je da predstavnici renomiranih kompanija uđu u menadžment kompanije do glavne skupštine Jadrana koja bi se trebala održati 2. srpnja. Udruga smatra da bi se Jadran trebao ugledati na poslovanje hotelske tvrtke Imperial Riviera na Rabu, navodeći da bilanca pokazuje da Jadran ne ide u dobrom smjeru.
U dopisu se izražava neslaganje s najavljenom prodajom “nerentabilnih” hotela Zagreb i Slavije u Crikvenici od strane predsjednika uprave Gorana Fabrisa. Udruga navodi da Jadran ima hotele manje od hotela Zagreb s 40 soba. Na primjer, l hotel Esplanade s 38 soba u Crikvenici, hotel Delfin na Krku s 48 soba, a nije daleko niti hotel Noemia s 63 sobe u Baškoj Vodi, uzet u najam na 15 godina.
Novi strateški partner iz hotelskog sektora donio bi Jadranu i cijeloj destinaciji Crikvenica pozitivni iskorak u podizanju kvalitete hotela na nivo četiri zvjezdice, sa sadržajima zanimljivijim za hotelske goste, s ciljem povećanja popunjenosti i cjelogodišnjeg poslovanja hotela Jadrana, zaključuje se u dopisu vlasnicima.