FOTO Remi u derbiju Crikvenica i Vinodola punom preokreta

Crikvenica je prokockala vodstvo od 2:0 jer nije imala odgovora na agresivnu igru Novljana. Treći gol za Novljane visio je u zraku, a na kraju ih je dva puta spasio vratar Godinić

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Slišković (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Prpić (13.), 2:0 Butorac (23.-11m), 2:1 T. Petrinović (26.), 2:2 Petrović (47.)
Žuti kartoni: Tonković, Begić, Hasičić, Petrović, Lenac (Vinodol)

CRIKVENICA: Baričević, Mazzarolli, Preni, Lukarić (od 46. Štemberger), Matešković, Prpić, Šarković (od 55. Casorella), Alilović, Buršić, Butorac, Imeraj od (75. Njegovan)
VINODOL: Godinić, Ban, A. Petrinović, Lenac, Tomić (od. 68 Lopac), Petrović, T. Petrinović (od 73. Tarle), Tonković, Hasičić. Begić, Buljat (od 85. Smolčić)

Remi u susjedskom derbiju Crikvenice i Vinodola, no utakmica je mogla završiti svakako. I pobjedom domaćina i pobjedom gostiju. Početak pripada dominantnijim gostima, no Crikvenica u “blitzkriegu”, u samo deset minuta dolazi do prednosti od 2:0. Najprije Prpić skreće centaršut glavom i domaćini vode. Potom Imeraj “šeće” kroz obranu Novljana koji ga ruše.

Kapetan Butorac sigurno gaža s bijele točke. Crikveničani su imali u ruci pobjedu. No, Novljani se ekspresno vraćaju nakon samo tri minute golom Tonija Petrinovića. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, nakon gužve u kaznenom prostoru poravnavaju preko Petrovića i nižu priliku za prilikom. Pogodak im daje krila i Crikvenica nestaje s terena punih sat vremena. Agresivnom igrom koja ih je stajala pet žutih kartona ne daju zraka Crikveničanima koji uglavnom igraju “prefin” nogomet. Stalan je pritisak na gol Baričevića.

Vezni red Novljana dobio je bitku. Srećom za domaćine, obrana Crikveničana je na visini i odolijeva gostima koji svojim karakterističnim preskakanjem igre i kontrama zadaju glavobolje Crikveničanima. Čini se da samo pitanje kada će Novljani zabiti pobjedonosni gol. No, nogomet je hirovit. Pred kraj susreta u junaka utakmice prometnuo se vratar gostiju Godinić koji skida dva zicera. Pred kraj i jedna mučna scena. Žestok sudar Mateškovića i Buljata. Čulo se jaukanje s trave, a netko je vikao: Zovite Hitnu. Srećom, pokazalo da ozljede nisu dramatične iako su obojica igrača morala napustiti teren.