FOTO/VIDEO Nehaj predvođen Buqajem ispratio Vinodol s tricom

Nehaj je već na poluvremenu imao 3:0, Buqaj izborio penal i dodao dvije asistencije

SENJ Nehaj je još jednom pokazao srce i mudrost te svladao lidera prvenstva Vinodol 3:0. Senjani su do pobjede stigli na krilima Rajmonda Buqaja. Izboreni penal za 1:0 i dvije asistencije. Novljani nisu imali rješenja za kontre Senjana. Pitanje je da li u ovoj ligi itko može zaustaviti Tomca kad krene u prostor. Kad se golgeteru Senjana pridodaju Buqaj i agilni Vukelić, uz agresivni vezni red i sigurnu obranu te dan kada nema promašaja koji su karakterizirali neke susrete… tada Senjani pobjeđuju.

Zeleno-bijeli šokirali su Vinodol u samom startu. Bogdanić ruši Buqaja u kaznenom prostoru, a Tomac je siguran s bijele točke. Nekoliko minuta kasnije slobodni udarac Tomca našao je Marka Hodaka kojem su falili centimetri da pospremi loptu u mrežu. Tada kreće nervoza, tri starta pred samim klupama. Nagurivanje igrača, svi skaču s klupe, imaju što reći sucu, Mirisalo je na crvene kartone, no ipak se sve primirilo i ostalo na tih pet minuta nervoze. Nehaj pokazuje više žara, mudro igra na kontre. Svaka lopta prema naprijed je opasna jer se Vinodol preselio u polovicu domaćina.

U 18. minuti Vinodol se prvi put posložio. Belobrajdić lijepo prsima kroti loptu, i gađa kut s 20 metara, po travi, no dojučerašnji vratar Novljana Godinić skida prijetnju. Nekoliko minuta kasnije Luka Hodak prijeti glavom nakon kornera. Senjani stižu do 2:0. Buqaj gura loptu iza leđa obrane, Tomac je prebrz za obranu Vinodola, oštro u donji kut, a Baričeviću lopta bježi ispod ruke. Nakon pola sata Buršić ide jedan na jedan na golmana, no ništa od gola. U posljednjih pet minuta prvog dijela Vukajlović lijepo puca, a uzvraćaju domaćini još boljom šansom. Tomac otima loptu, gura sugiračima, a kad se činilo da stiže treći gol, Brnja je dobio loptu previše u stranu i njegov udarac odlazi pored stative. Pred sam odmor Buqaj s krila nalazi Vukelića za 3:0. Novljani su u šoku.

Drugo poluvrijeme kamilica. S terena izlazi ofanzivni Tomić, a ulazi defanzivni Lenac. Je li Vinodol već na poluvremenu shvatio da je prvi poraz ove sezone neizbježan? U drugih 45 minuta lijepa lopta Brnje za Vukelića koji prijeti Baričeviću. Uzvraća udarcem izvana Buršić, ali Godinić se baca na loptu. I za kraj dva udarca Malkića, iz slobodnjaka lukavo pored zida i još jedan neugodan udarac.

SENJ Stadion Nehaja: Gledatelja 200. Sudac Krneta (Umag). Strijelci: 1:0 Tomac (4.-11m), 2:0 Tomac (24.), 3:0 Vukelić (45.) Žuti kartoni: Lagumdžija, Svast, M. Hodak (Nehaj), Peričić (Vinodol)

NEHAJ Godinić, Brnja, Prizmić, Svast, Pejanović, Lagumdžija (85. Tomljanović), L. Hodak, M. Hodak (69. Vuković), Buqaj (77. Dabac), Vukelić, Tomac (77. Hajdini)

VINODOL Baričević, Barac, Kosić (82. Nekić), Tonković, Bogdanić, Peričić (82. Nikola), Filipović, Belobrajdić (74. Dedić), Tomić (46. Lenac), Vukajlović (63. Malkić), Buršić

Crikvenica - Kraljevica 1:2

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac Jakovašić (Opatija) Strijelci: 0:1 Čabrijan (29.), 1:1 Vidović (65.), 1:2 Petrinović (81.) Žuti kartoni: Petrinović, Roganović, Lukarić (Crikvenica), Srok, Burul, Stanišić (Kraljevica)

CRIKVENICA Dizdar, Smolčić (46. Vidović), Zubić, Hrmić, Lukarić, Preni (86. Deželin), Petrinović, Filipović (73. Škoro), De Oliveira (27. Mišljenčević), Roganović, Chekall

KRALJEVICA Srok, Depeder, Kocijan, Mohorić, Petrinović, B. Znamenaček, F. Znamenaček, Čabrijan (57. Franko), Burul (77. Sotošek), Ribarić (65. Stanišić), Tarle (77. Mendrila)