Pokazalo se da je većina nazočnih u Domu kulture u Jadranovu protiv gradnje luke. U biti, male marine. Dio nazočnih, uglavnom starijih Jakovara, je poručio da ne želi nikakvu gradnju u njihovom „malom primorskom mjestu“ koje bi trebalo ostati kakvo je.
Jadranovo – Na zboru građana u Jadranovu, na kojem se raspravljalo o rekonstrukciji i koncesioniranju luke Perčin, nakon 2 sata (pre)žustre rasprave zaključeno je da će se za nekoliko dana ponovno sastati predstavnici Grada Crikvenice i ŽLU Crikvenice. Na sastanku će se još jednom analizirati projekt i utvrditi što se još uvijek može doraditi da bi Jakovari bili zadovoljniji projektom.
Vremena nema previše jer radovi bi trebali startati u siječnju i završiti u lipnju. Radi se o investiciji od 15 milijuna kuna kojom bi se dobilo stotinjak vezova. Uglavnom nautičkih, uz 10-15 novih komunalnih vezova. Projekt predviđa uređenje obale te postavljanje dva plutajuća gata i plutajućeg lukobrana. Plus projekta je 10 radnih mjesta, ističu u firmi BSK Commerce iz Rijeke koja će luku Perčin dobiti u 27-godišnju koncesiju.
Pokazalo se da je većina nazočnih u Domu kulture u Jadranovu protiv gradnje luke. U biti, male marine. Dio nazočnih, uglavnom starijih Jakovara, je poručio da ne želi nikakvu gradnju u njihovom „malom primorskom mjestu“ koje bi trebalo ostati kakvo je. Dio brine prometna gužva. Gdje će korisnici novih vezova parkirati svoje automobile, pitali su na zboru. Uglavnom je na meti bio ravnatelj ŽLU Crikvenica Mario Kružić koji je demantirao priče koje kruže Jadranovom. Imamo sve dozvole, stručnjaci, a ne ja su odlučili da u Perčinu može ići ovakav projekt, a uvjeravam vas da niti jedan korisnik veza neće ostati bez veza. Otvorit će se 10 radnih mjesta, ovo nije pusto ulaganje u rive. Jadranovo će puno dobiti ovakvim projektom, uvjeravao je Kružić.
Došlo je do rasprave između Kružića i gradonačelnika Crikvenice Damira Rukavine koji je zamjerio Kružiću što je izbjegavao komunikaciju s Gradom oko projekta. Rukavini se pridružio i pročelnik Veselko Mutavgjić. Kružić je uzvratio da su u Gradu sve znali, da se građevinska dozvola nije mogla niti dobiti bez suglasnosti Grada Crikvenice. Mutavgjić je poručio da se ograđuje od ovakvog projekta i izrazio strah da ovakav projekt nanosi štetu Jadranovu. Nužan je zeleni pojas i parkirna mjesta, Grad se spreman uključiti kako bi se projekt doradio.
Gradski vijećnik Vlado Strinavić (Živi zid) najžešće je napao Kružića nazvavši ga komesarom iz vremena prije 90-ih. Kružić je uzvratio da je premlad da bi uopće znao što su to politički komesari. Najpomirljivijim tonom je govorio bivši diplomat Ljubomir Čučić, koji je podržao projekt i založio se za izmjene koje bi zadovoljile Jakovare.
Nakon podosta upadanja u riječ, uz pokoju tešku riječ i tvrdoglave stavove, zbor se protegnuo na 2 sata. Gradonačelnik Rukavina je primijetio da se projekt očito ne može zaustaviti, da je nužno iskordinirati se da svi budu zadovoljni projektom. Na zboru je bio i investitor, vlasnik i direktor BSK Commerca Boris Sabolić, iznenađen „dobrodošlicom“ dijela Jakovara, ali začuđen što ga nitko nije pozvao za zbor. Nismo ušli u projekt radi sebe, već i zajednice, a zajednički dogovor dobrodošao, rekao je Sabolić.
Gradonačelnik Rukavina je predložio da se nađu drugi tjedan predstavnici Grada i ŽLU Crikvenice, što je Kružić prihvatio.