Ove godine tradicionalna manifestacija održan je na temu „Kap mora“ te su postavljena pitanja hoćemo li uspjeti očuvati naš Jadran, hoće li kap našeg mora biti i dalje izvor života
Bakar – Tradicionalni Plavi dan, projekt Pomorske škole Bakar, ove godine održan je na temu „Kap mora“. Manifestacija je prvi put održana prije 13 godina. Ciljevi su zaštita prirodne baštine Mediterana, edukacija učenika, osvješćivanje potrebe za osobnim doprinosom svakog pojedinca u očuvanju prirodnih bogatstava, kulture i običaja, poticanje i sudjelovanje u eko-akcijama, promicanje vrijednosti zdrave mediteranske prehrane, održivosti razvoja i biološke raznolikosti Jadrana i Mediterana. Hoćemo li uspjeti očuvati naš Jadran, hoće li kap našeg mora biti i dalje izvor života, pitanja su postavljena na Plavom danu u Bakru. Manifestacija je i ove godine organizirana u korizmenom tjednu, kada se tradicionalno blaguje riba i štuju obiteljske vrijednosti i običaji.
U sklopu Plavog dana održana je prezentacija učenika Pomorske škole Bakar „Plastificiramo li more?“. Direktorica obrazovnog programa Plavi svijet, iz Instituta za istraživanje i zaštitu mora, Veli Lošinj Jelena Basta predstavila je EU projekt „marGnet“, inovativni model rješavanja otpada u moru. Dr. sc. Mirta Smodlaka Tanković, znanstvena suradnica Centra za istraživanje mora Instituta Ruđer Bošković, Rovinj održala je predavanje Plastika u Jadranskom moru.
Projekt podupiru i promiču Primorsko – goranska županija, Upravni odjel za odgoj i obrazovanje, Grad Bakar, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, Udruga “Lijepa naša“ te projekt odgoja i obrazovanja za okoliš SEMEP.